Eredmények, hírek 2014

További évek eredményei is megtekinthetők: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016.

Kipróbálnád az evezést? 2014. február 19.
Várjuk minden evezés iránt érdeklődő jelentkezését. Jelentkezni előzetesen edzőinknél telefonon, vagy e-mailben lehet, vagy személyesen hétköznap 16 órától a Római-parti csónakházunkban.

Szentendre forduló után: Külker EK 45 pont, EGIS 45 pont, MTK 43,3 pont
Leányfalu forduló után: EGIS 125 pont, Külker EK 124,5 pont, Magyar Telekom DSC 77,3 pont
Tahi forduló után: EGIS 225 pont, Külker EK 218,9 pont, BEE 89,9 pont

Budapest-Baja hosszútávú regatta 2014 Külker eredmények 2014. augusztus 1.

1-es rajtszám: férfi kiel-boat (III.helyezett): Fehér András, Mihály Tibor, Szabados Miklós 12 óra 28 perc
13-as rajtszám vegyes négypár (IV. helyezett): Baracs Éva, Lajkó László, Lajkó Lászlóné, Páldi Katalin, Pécsi-Szabó Miklós 12 óra 41 perc
16-os rajtszám férfi négypár (II. helyezett): Hoffer János, Nyíri Lajos, Nyíri-Balogh Éva, Rákó Antal, Rákos Péter 11 óra 46 perc
34-es rajtszám vegyes kiel-boat (I. helyezett): Bárczi Emese, Juhász Angelika, Vermes Péter 11 óra 56 perc
55-ös rajtszám kajak egyes (II. helyezett): Szalka János dr. 12 óra 58 perc

Kiemelkedő siker a hamburgi Evezős Ifjúsági Világbajnokságon Írta: Lőrincz Attila 2014. augusztus 15.

2014. augusztus 10-én a Külker női kétpárevezőse, a Preil Viven és Gadányi Zoltána alkotta páros a világ 4. legjobb ifjúsági csapata lett. Részletek ...

Minden magyar evezős büszke lehet rájuk, de aki Külkeres az legyen még annál is büszkébb!

Gratulálunk és további hasonló sikereket kívánunk!

Az Óbuda újság rólunk írt 2014. szeptember

Az Óbuda újság 2014/17 számának sport rovata evezőseinknek a hamburgi ifjúsági evezős világbajnokságon és a Budapest-Baja hosszútávú versenyen elért sikereiről számolt be. Részletek ...

Tovább robogott a „Külker expressz” a Felnőtt Országos Bajnokságon 2014. szeptember 11.

Sikeres hétvégét zártunk a Szegeden megrendezett Felnőtt Evezős Országos Bajnokságon, ami az idei versenyszezon legnagyobb hazai eseménye volt.

Az egyesületek pontversenyében a 19 klub közül a 6. helyen végeztünk.

Az idei évben Preil Vivien és Gadányi Zoltána a nemzetközi vizeken elért eredményeik mellett, az ifjúsági bajnoksággal együtt fejenként 5 magyar bajnoki címet szereztek, és ezzel a legeredményesebb magyar versenyzőkként zárták a 2014-es versenyszezont.

Az eredmények részletesen ...

Megalapítottuk az Erdélyi Géza Vándorserleget 2014. szeptember 11.
Az idei évben a Külker Evezős Klub egykori evezős edzője emléke előtt tisztelegve, Erdélyi Zsuzsa nénivel közösen, megalapította az Erdélyi Géza Vándorserleget, amit a férfi könnyűsúlyú négypárevezős győztese vehet át, ezentúl minden évben. Géza bácsi sok sikeres magyar könnyűsúlyú férfi evezősünk útnak indításában segédkezett nevelőedzőként. Közülük hárman még most is ott álltak a versenyszám rajtvonalán. Varga Tamás világ- és Európa-bajnok, Lőrinczy Péter kétszeres junior világbajnok és Varga Zsolt többszörös magyar bajnok.

A serleget végül Varga Tamás emelhette a magasba a Vác csapatának vezérevezőseként, amit Zsuzsa néni és Lőrincz Attila a Külker Evezős Klub vezetőedzője (szintén Géza bácsi egykori tanítványainak sorába tartozik) adta át.

Szabados Dezső emlékverseny, Külker eredmények 2014. szeptember 21.
férfi kiel-boat (piros jelvény): Rákos Péter, Hoffer János, Lajkó László 8 óra 56 perc
férfi szkiff (kék jelvény): Szabados Miklós 7 óra 30 perc
férfi kétpár (piros jelvény): Mihály Gergő, Márkus Ferenc 8 óra 16 perc

Klub eredmények: Külker 19 pont, Ganz 4 pont, MEC 4 pont, VVEC 4 pont.

Támogatóink 2014-ben

Evezős klubunk társadalmi szervezet, működését kizárólag a tagdíjakból és támogatásokból fedezi.

• 3. A a Corvin Sétányon épülő Corvin Corner irodaház kerítésén elhelyezett molinókat 2014. márciusban a klubnak ajándékozta. A vízhatlan molinókat a motorcsónakok és hajók lefedésére használjuk.

Köszönjük.

Evezős Ifjúsági Világbajnokság részletesen:

Kiemelkedő siker a hamburgi Evezős Ifjúsági Világbajnokságon Írta: Lörincz Attila

A Preil Viven és Gadányi Zoltána alkotta páros, előfutam győzelemmel nyitotta a világbajnoki szereplését, kiszorítva az egyetlen közvetlen továbbjutó helyről többek között az ausztrálokat (a tavalyi csapatuk ezüstérmes volt). Náluk jobb időt csak a tavalyi győztes román páros evezett, akik végül meg is védték címüket.

A középfutamban a lányok folytatták a menetelést, másodikként értek célba a németek mögött, kontroll alatt tartva az ukrán és a dél-afrikai csapat harcát az utolsó döntős helyért. Végül Dél-Afrika, Ausztrália és az Egyesült Államok csapata nem jutott döntőbe ebből a futamból.

A világbajnoki döntő napján azonban erős oldal-ellenszél támadt, ami azt jelentette, hogy a középfutam befutó helyei döntőnek bizonyultak a végső helyezést illetően (1. ROU, 2. GER, 3. GRE, 4. HUN, 5. ITA, 6. UKR). Így is maradéktalanul örülhetünk, hiszen a lányok felül teljesítettek minden előzetes elvárást. Az eredmény értékét tovább növeli, hogy mindezt első éves ifiként érték el, ami ritkaság számba megy, és magyar női csapattól szinte példátlan!

OB 2014 részletesen:

Eredmények szakáganként

Felnőtt szakág

Az ifjúsági Világbajnokságról 4. hellyel visszatért női kétpárevezősünk, Preil Vivien - Gadányi Zoltána a női felnőtt kétpárevezősök mezőnyében magabiztos rajt-cél győzelmet aratott, 4 hajóhosszal megelőzve a Danubius és a Győr csapatát, akik végig késhegyre menő csatát vívtak egymással a Külkeres lányok mögött. Ifjúsági versenyzőknek ez 22 éve sikerült utoljára Magyarországon, a Külker pedig először nyert ebben a versenyszámban.

Ez elmondható a női normálsúlyú négypárevezősről is, amit a Nagy Ildikó – Szomják Fruzsina – Preil Vivien – Gadányi Zoltána összeállítású csapat a kétpárhoz hasonló, lehengerlő stílusban nyert meg, maguk mögé utasítva a tavalyi bajnok Csepel és az akkori ezüstérmes Danubius csapatait.

A női szakágunk legnagyobb egysége, a Bencze Franciska – Bárczi Fruzsina – Kiffer Dorina – Lajkó Zsuzsanna – Nagy Ildikó – Szomják Fruzsina – Preil Vivien – Gadányi Zoltána – kormányos: Preil Nikolett – összeállítású nyolcas pedig egy szépen csillogó ezüstérmet szerzett, az ebben a számban mindig favoritnak számító Danubius csapata mögött. Megelőzve a szám specialistáinak számító Szeged és Csepel csapatait, akik címvédőként idén, nagy meglepetésre, leszorultak a dobogóról.

További értékes helyezéseket és további pontokat szereztek az alábbi csapataink:
4. hely – női könnyűsúlyú négypár: Nagy Ildikó – Bárczi Fruzsina – Lajkó Zsuzsanna – Szomják Fruzsina
5. hely – férfi könnyűsúlyú kétpár: Varga Zsolt – Bartha Zoltán
5. hely – férfi könnyűsúlyú kettes: Bartha Zoltán – Lőrinczy Péter
6. hely – férfi könnyűsúlyú négypár: Preil Róbert – Varga Zsolt – Bartha Zoltán – Lőrinczy Péter
6. hely – női négyes: Nagy Ildikó – Kiffer Dorina – Bárczi Fruzsina – Lajkó Zsuzsanna

Masters

1. hely – férfi egypár: Varga István
1. hely - férfi négypár (Külker – Baja versenyegyesülés): Tóth Csaba – Neisz Gábor – Preil Béla – Alföldi Zoltán
2. hely – férfi egypár: Preil Béla
2. hely – férfi egypár: Fehér András
2. hely – női egypár: Csányi Éva
2. hely – férfi kétpár: Fehér András – Szabados Miklós
2. hely – vegyes kétpár: Hirlné Simon Szabina – Varga István
3. hely – női kétpár (Külker – Vác versenyegyesülés): Csányi Éva – Bácskainé Ekker Zsuzsanna
3. hely – női egypár: Lajkó Lászlóné Siska Éva
3. hely – Vegyes négypár: Csányi Éva – Lajkó Lászlóné Siska Éva – Tölgyesi Viktor – Lajkó László
4. hely – vegyes kétpár: Csányi Éva – Tölgyesi Viktor
4. hely – férfi kétpár: Götz Péter – Preil Béla
4. hely – női négypár (Külker – Vác versenyegyesülés): Mészáros Judit – Lajkó Lászlóné Siska Éva – Csányi Éva – Bácskainé Ekker Zsuzsanna
5. hely – férfi egypár: Tölgyesi Viktor
5. hely – vegyes kétpár: Lajkó Lászlóné Siska Éva – Lajkó László
5. hely – férfi kétpár: Lajkó László – Tölgyesi Viktor
5. hely - férfi négypár (Külker – BEE versenyegyesülés): Molnár Zoltán – Cseh Ottó – Hangay Gábor – Götz Péter
5. hely – női kétpár: Baracs Éva – Lajkó Lászlóné Siska Éva
6. hely – férfi egypár: Szabados Miklós
7. hely – férfi egypár: Lajkó László